5 Tipov pre New York

5 Tipov pre New York

Prichádzate do najľudnatejšieho mesta v USA, ktoré má takmer neopísateľnú atmosféru, skvelé pamiatky a k tomu aj svoju vlastnú históriu. Je svetovým centrom obchodu a finančníctva. Okrem toho má globálny vplyv v oblastiach médií, politiky, vzdelávania, zábavy, umenia, módy, reklamy, medzinárodných vzťahov a diplomacie. A je plné turistov. Už cítite to všetko? Samozrejme, že nie, lebo jeho atmosféru treba zažiť. Slová na to proste nestačia.

Ako vlastne začať spoznávať toto mesto? Veď ponúka stovky atrakcií a miest, ktoré sa oplatí vidieť alebo ktoré človek musí vidieť, keď už je tam.

Preto treba začať samotným centrom. To je vždy najväčším ohniskom mesta. Tam môže človek začať nasávať atmosféru mesta, človek tu získava prvé ozajstné a nezabudnuteľné dojmy. Sú tam obchody, človek vidí domácich obyvateľov, ako aj iných ľudí, ako sú napríklad obchodní cestujúci, turisti a podobne. Tu bude vlastne aj začiatok vašej cesty, vášho sna. Ak sa vám raz tento sen splní, budete tam niekde v tom širšom centre stáť, dýchať zhlboka a nasávať jeho atmosféru. Budete pozorovať okoloidúcich ľudí a rozmýšľať o tom, kto sú a čo tam robia. Len tak zo zábavy. To všetko preto, aby ste na ten moment nikdy nezabudli.

Čo teda určite nemôžete zmeškať, keď sa rozhodnete pre krátku návštevu New Yorku:

1. Central park

Je ideálny ak po dlhom dni prezeranie pamiatok potrebujete načerpať energiu. Nachádza sa priamo v strede New Yorku a je relaxačnou oázou pre turistov ale aj miestnych. Môžete sa tu len prechádzať, alebo si spraviť prestávku na jednej z nespočetných lavičiek alebo si len tak ľahnúť do čerstvo pokosenej trávy.

2. Museum of Modern Art

Ak ste milovníkom súčasného umenia, tu si prídete určite na svoje. Múzeum ponúka výstavy umeleckých diel populárnych umelcov, vernisáže a premietania filmov. Proste si to musíte pozrieť tento dokonalý umelecký zážitok!

3. Cathedral of St. John the Divine

100%ne by ste si nemali nechať ujsť najväčšiu katedrálu sveta. Či už je niekto náboženský založený alebo nie, táto impozantná stavba určite na Vás zanechá svoj dojem. Putuje sem aj veľa pútnikov z celej USA či z celého sveta.

4. Empire State Building

Ak sa nebojíte výšok, [pozrite sa na New York] z tejto budovy. Užite si krásny výhľad na mesto, ktoré podľa legendy nikdy nespí. Je to najväčší mrakodrap New Yorku, s vyhliadkovými platformami na 86. a 102. poschodí.

5. Bare Burger

Čo by bola návšteva New York bez zastávky v jednej z najznámejších reštaurácií, v ktorej sa podávajú podľa niektorých kritikov najlepšie burgre v celom meste? Či už máte chuť na cheesburger alebo klasický hamburger s BBQ omáčkou, tento podnik Vám zaručene zostane v pamäti, a určite aj na Vašom Instagrame sa objaví jedna či dve fotky tejto lahôdky.

Zriedkaktoré mesto je také živé a rôznorodé ako New York. Určite navštívte rôzne mestské časti ako Brooklyn, Manhattan, Queens alebo The Bronx. Tu je všetko iné, obchody sú väčšie, zvuky sú intenzívnejšie a farby svetlejšie. Ale nenaplánujte si toho moc, inak by Vám unikla unikátna atmosféra tohto mesta, nazývaného aj “Big Apple”.