Dovolenka snov – Maldivy

Dovolenka snov – Maldivy

Akonáhle sa dostanete na medzinárodné letisko v Malé, vystúpite z lietadla a následne vystúpite aj z hydroplánu, pocítite neopísateľný pocit šťastia. Teplom svietiace svetlé farby a tiež úžasne milí ľudia. Áno, nepochybne máte pred sebou dovolenku v raji! Nádherný ostrovný štát sa síce nachádza v Indickom oceáne a pred pár rokmi veľa z nás o ňom len snívalo, ale teraz už si nemusíte brať ani pôžičku a môžete si dopriať túto nádhernú dovolenku za neskutočnú last minútovú cenu.

Takto sa dostanete na Maldivy

Tí, ktorí chcú stráviť nezabudnuteľnú dovolenku snov na Maldivách, budú musieť odsedieť 9 až 10 hodín v lietadle, než budú na mieste určenia vzdialeného asi 8000 kilometrov. Ale táto dlhá cesta určite stojí za to, pretože akonáhle dorazíte, nebudete už môcť vyjsť z úžasu.

V závislosti od toho, kde je vaše ubytovanie – sa pohybujete ďalej zvyčajne člnom alebo hydroplánom. Oba dopravné prostriedky majú svoje zvláštne čaro, keďže už na cestách môžete získať prvý dojem z mnohých čarovných ostrovov. Potom, čo nasadnete do malého hydroplánu, ste najprv možno trochu nervózny, ale akonáhle sa vrtule začnú točiť a vzlietnete, môžete už vidieť mnoho krásnych atolov a ostrovov. Tip: Držte fotoaparát vždy pri ruke, pretože nikdy neviete, aká fascinovane tvarovaný škvrna vás prekvapí ako ďalšia!

Slnko, pláž a luxus uprostred tropickej idyly

Už nie je tajomstvom, že Maldivy patria medzi najobľúbenejšie exotické destinácie na svete. 26 fascinujúcich atolov a viac ako 1000 čarovných ostrovy, luxusné kúpele a úchvatný podmorský svet, nemajú na svete obdobu.

Cítite horúce slnko na koži a môžete obdivovať žiariace tyrkysové lagúny, ktoré obklopujú biele pláže. Nie, obrázky, ktoré ste predtým považovali za upravené, v skutočnosti zodpovedajú realite. Je úžasné, aké pestré tieto ostrovy v skutočnosti sú. Keď k tomu pripočítame vynikajúce strediská, z ktorých je jedno luxusnejšie ako druhé – vitajte v raji. Návštevníci ostrova sa sem nepochybne vrátia na ďalšie nezabudnuteľné zážitky!

Avšak, nielen luxus a slnko každoročne láka turistov na Maldivy, je to aj dych berúci podvodný svet. Môžete tu vidieť rozmanitý a fascinujúci podmorský svet, preskúmať odľahlé atoly so svojimi jedinečnými lagúnami a farebnými útesovými formáciami. Či už pre šnorchlovanie alebo potápanie – podmorský svet je skutočne nádherný.cvzdialenosti. Najmä preto sú obľúbené atolové kanály, ako je Ari Atol, ale aj Vaavu alebo Severný Male Atol.

Nezáleží na tom, či ste skúsený potápač, alebo dokonca začiatočník – väčšina potápačských obchodov ponúka rôzne druhy kurzov pre každého. Hlbšie ako 30 metrov by ste sa ale nemali na Maldivách z bezpečnostných dôvodov potápať.

Samozrejme nielen podmorský, ale aj ten nadmorský svet tiež ponúka dostatok príležitostí. Kite surfing, wakeboarding alebo parasailing určite stoja za vyskúšanie. Tí, ktorí to chcú maž trochu pohodlnejšie, zvolia najlepšie delfínovú túru, kde môžete vidieť s trochou šťastia dve alebo tri plutvy. Náš tip: Naplánujte si takýto výlet na západ slnka, pretože budete mať možnosť sledovať delfínov a zároveň si môžete vychutnať romantický západ slnka na Maldivách – čo viac si priať?

Ďakujeme vám našim priateľom!