Výlet do rajskej záhrady Afriky

Výlet do rajskej záhrady Afriky

Keňa vzbudzuje dojem fascinujúcej krajiny. Romantické zátoky Indického oceánu pozývajú na kúpanie. Cez rozľahlé stepi dupú výkonné slony a mačkovité šelmy elegantne relaxujú v tieni bizarne tvarovaných stromov. Tropická džungľa plná vrešťanov ponúka neskutočnú scenériu. Určite je v Keni čo objavovať, i keď by ste si zaiste museli zobrať pôžičku / как получить кредит, ak by ste chceli objaviť všetky prekrásne zákutia tejto krajiny.

V krajine Masaj a divokých zvierat

Východoafrická krajina ponúka relaxačnú dovolenku na krásnych plážach, ako sú Bamburi Beach, Nyali Beach alebo Diani a romantických ostrovoch ako je Chale Island. Podvodný svet je plný farebných rýb a na vode nájdete surferov na surferských doskách, ktorí používajú jemný vietor. Určite po svojej ceste stretnete aj divoké zvieratá v púšti. Na safari zájazdoch uvidíte levy, pakone, zebry a slony, ktoré sú vždy impozantnou kulisou na fotenie. Horolezci si prídu na svoje na zasneženom Mount Keňa, ktorý sa nachádza vo výške 5000 m.n.m. Dostanete sa tu aj k počiatkom ľudstva a počas exkurzie do Koobi Fora môžete vidieť 1.600.000 rokov staré pozostatky Homa erecta. Kultúrne dedičstvo africkej krajiny nájdete aj vo významných múzeách moderných metropol – Mombasa a Nairobi.

Biele pláže, tyrkysové more a prázdne hotely: turisti sa v poslednej dobe ale vyhýbajú kedysi tak populárnej južnej Keni – zo strachu z útokov a Eboly. Napriek tomu je Keňa jednou z najkrajších krajín na svete, je to rozmanitá krajina, ktoré ponúka neuveriteľné zvieratá a priateľských ľudí.

Odporúčame však si dávať pozor na nasledujúce veci:

1. Osobná bezpečnosť

Kým Keňa je neuveriteľne priateľská existuje tu aj značná chudoba. Ako turista budete na seba viac upozorňovať najmä ak budete nosiť drahé kamery alebo drahé šperky. Stanete sa tak ľahkým terčom pre miestnych zlodejov.

Ako pri návšteve mnohých ázijských a arabských krajín, tiež sa obliekajte skromne. Dámy tento tip platí najmä pre vás! Vytvorte kópiu svojho pasu a nenoste pri sebe priveľa peňazí v hotovosti.

2. Lekárska starostlivosť

Je potrebný celý rad povinných injekcií a liekov, aby ste sa mohli vydať na cestu do Kene. Odporúčané sú nasledujúce očkovania proti: hepatitíde A, detskej obrne a týfusu. Neexistuje injekcia na maláriu, ale určite odporúčame, aby ste nakúpili aspoň jedny tabletky proti nej. Taktiež si zoberte niečo proti citlivému žalúdku, keďže chvíľu potrvá kým si zvyknete na miestne potraviny. Nezabudnite ani na dostatočné množstvo opaľovacieho krému.

3. Víza

Pri cestách do Kene, budete potrebovať víza. Môžete ich kúpiť aj hneď pri príchode, treba len uistiť miestnych colníkov, že máte dostatočné množstvo amerických dolárov na ich zaplatenie машина в кредит.

4. Jedlo a pitie

Neexistuje žiadne tradičné kenské jedlo ako také, väčšina jedál je podávaných s kuskusom a ryžou. Mäso a ryby sú lahodne korenené a využíva sa veľa čerstvých produktov, ktoré sú k dispozícii v tejto oblasti.

Rovnako ako vo väčšine krajín, buďte opatrný pri jedlách z “ulice “. Ubezpečte sa, že boli tepelne upravené a že sú ešte horúce keď ich kupujete. Pokiaľ ide o vodu v Keni, je voda z vodovodu v poriadku na pitie, ak sa váš žalúdok už aklimatizoval. Odporúčame ale skôr piť balenú vodu. Pre čistenie zubov sa dá voda z kohútika použiť bez problémov.